13 თებერვალი 2026განათლების რეფორმა სწორედ იმას ემსახურება, რომ სახელმწიფომ წაახალისოს ჩვენთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი პროფესიები
___________ ვრცლადრევაზ სოხაძე - არქიტექტურული კონკურსები რეგიონებში ახალ ესთეტიკურ სტანდარტებს დაამკვიდრებს
13 თებერვალი 2026სახელმწიფომ თავისი მიდგომით საქართველოში არქიტექტურული სფერო გააცოცხლა
___________ ვრცლადრევაზ სოხაძე - 2028 წლისთვის საქართველოს ყველა ქალაქი 24-საათიანი წყალმომარაგებით იქნება უზრუნველყოფილი
13 თებერვალი 2026პროგრამის ფარგლებში, ქვეყნის მასშტაბით 100-ზე მეტ სოფელში 150 000-ზე მეტი ბენეფიციარი მიიღებს სტანდარტის შესაბამის, უწყვეტ წყალს
___________ ვრცლადრევაზ სოხაძე - თბილისის შემოვლითი გზა შუა დერეფნის უწყვეტობისთვის სტრატეგიულია
13 თებერვალი 2026წელს დაიწყება ბათუმი–სარფის ახალი მაგისტრალური გზის მშენებლობა, სადაც რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი გვირაბი აშენდება, ქვეშეთი–კობის პროექტის მსგავსად
___________ ვრცლადრევაზ სოხაძე - ჩვენი ამოცანაა შევქმნათ თანაბარი პირობები ქართული და საერთაშორისო კომპანიებისთვის
13 თებერვალი 2026უკვე გადადგმულია მნიშვნელოვანი ნაბიჯები იმისთვის, რომ ქართულ კომპანიებს ჰქონდეთ რეალური შესაძლებლობა კონკურენცია გაუწიონ საერთაშორისო კომპანიებს
___________ ვრცლადრევაზ სოხაძე - წყლის სექტორის განვითარებისთვის აუცილებელია ადეკვატური სატარიფო პოლიტიკა და კომპანიის ფინანსური გაჯანსაღება
11 თებერვალი 2026პანელური დისკუსიისას მინისტრმა წყლის სექტორის ფინანსური მდგრადობისა და ინფრასტრუქტურის სიცოცხლისუნარიანობის უზრუნველყოფის აუცილებლობაზე ისაუბრა